Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Tasarım Tescil Sorgulama » Tasarım Araştırma » Eskişehir Patent Tasarım tescil sorgulama ve araştırmaları anında online buradan, Uzman görüş için ise Eskişehir Patent danışmanlarından ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.
Tasarım Tescil Sorgulama » Tasarım Araştırma
}

Tasarım Tescil Sorgulama

Ana Kategori : Tasarım, Kategori : Tasarım Tescil
Tasarım Tescil Tasarım Tescil Sorgulama Tasarım tescil sorgulama ve araştırmaları anında online buradan, Uzman görüş için ise Eskişehir Patent danışmanlarından ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.
Eskişehir Patent +90 212 212 35 17

Tasarım tescil sorgulama ve araştırmaları anında online aşağıdaki linklerden, Uzman görüşleri için Eskişehir Patent danışmanlarından ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.

Marka, Patent, Tasarım Tescil
Sorgulama ve Araştırma
Marka Sorgulama
TIKLAYINIZ
Patent Sorgulama
TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Sorgulama
TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Araştırma
TIKLAYINIZ
Yurtdışı Patent Sorgulama
TIKLAYINIZ

Tasarım tescil sorgulama yaparken, önceki tescilli tasarımlarla mevcut tasarımlarınız arasındaki benzerlik incelenmesi bir uzman tarafından yapılması oldukça önemlidir. Zaten benzerlik incelemesi de konunun uzmanlarınca her iki tasarım arasında belirgin farklılıkların olup olmadığı sonucuna göre değerlendirilmektedir.

Çoğunlukla tescilli olsun veya olmasın önceden var olan tasarımlarda küçük değişiklikler yapılarak tasarıma yenilik özelliğinin kazandırıldığı gibi yanlış bir kanaat vardır. Oysaki temel koşul önceki tasarım tescil ve sonraki tasarım arasında belirgin farklılıkların olması ve yenilik özelliğine sahip olmasıdır.

Eskişehir Patent' in detaylı açıkladığı Tasarım Tescili başlıklı yazılarımız, oldukça yararlı olabilecek tasarım nedir ve İNDİRİMLİ Tasarım Tescil Ücretleri başlıklı yazılarımızı, mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Diğer bir önemli konu ise tasarım tescilleri önceden dışsal denetime tabi tescil sürecine tabi iken yeni Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince araştırma şartı getirilmiştir. Yani yeni başvuru yapılan tasarım, öncedeki tasarımla benzer olup olmadığı artık araştırılacak ve buna göre bir karara varılacaktır. Bu durum tasarım tescillerinin hukuki süreçlerdeki etkinliğini ve yaptırım gücünü doğal olarak artıracak ve en önemlisi yeni ve özgün tasarımların gelişmesine de katkı sunacaktır.

Sonuç olarak tasarım tescil sorgulama işlemlerini, tescil kriterlerini, size sağladığı haklar, koruma kapsamı, hukuki altyapının hazırlanması ve etkin bir şekilde yasal takip yapılması için Eskişehir Patent' in konusunda oldukça deneyimli danışman ve vekillerinden yardım ve destek almanızı öneririz.